Fotonäitus „Laulupeo teekond läbi aegade“ jõuab Viljandisse

26. jaanuaril kell 14.00 avatakse Vabaduse platsil suur fotonäitus „Laulupeo teekond läbi aegade“. Fotonäitust eksponeerivad maakondades Eesti Rahvakultuuri Keskus koos MTÜ Tantsupeomuuseumiga. Näituse koostasid ajaloolane Jaak Juske koostöös Fotomuuseumi ja Tallinna Kultuuri-ja Spordiametiga. Näha saab üldlaulupidude rongkäikude fotosid aastatest 1896-2014.

Fotonäitus „Laulupeo teekond läbi aegade“

Näitus koosneb 72 suurest tahvlist mõõtudes 2×2,5 meetrit, millel fotod koos vastava tekstiga Tallinnas peetud üldlaulupidude rongkäikudest läbi aja. Rongkäigud on osa laulu- ja tantsupeo liikumise traditsioonist. Selline ajalooline pool on oluline ja fotod on väga huvitavad kõigile vaatamiseks.

Esmakordselt eksponeeriti näitust 2019. aastal Tallinnas vabaduse väljakul. Alates 2022. aasta jaanuarist liigub näitus mööda maakondi ning seda eksponeeritakse keskväljakutel.

„Mul on heameel, et meie üleskutse näitust võõrustada, on saanud paljude omavalitsuste südameasjaks, sest laulu- ja tantsupeo traditsioonide hoidmisele saame kõik oma panuse anda. Oluline on, et vaatamata riigikorrale ajaksime ikka oma asja, oma Eesti ja eestlaste asja. Näituse teekond on kulgenud esialgu Lõuna-Eestis ning liigub tasapisi põhja poole. See on inimestele vaatamiseks olnud Tõrvas, Otepääl, Võrus, Põlvas, Elvas ning nüüd saab seda uudistada ka Viljandis,“ ütles Eesti Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister.

Näitusega saab tutvuda kuni märtsikuu lõpuni, siis liigub ta edasi järgmisesse peatuspaika, milleks on Pärnu.