Ülevaatenäitus Vabaduse platsil

Eesti Planeerijate Ühing avab planeeringute ülevaatenäituse Vabaduse platsil

20. aastapäeva tähistav Eesti Planeerijate Ühing avab sünnilinnas Viljandis, Vabaduse platsi väliraamidel  9. septembril kl 17.00 planeeringute näituse.

Ülevaatenäitus Vabaduse platsil
Ülevaatenäitus Vabaduse platsil

Näituse eesmärgiks on pakkuda põnevat ja pisut nostalgilist ülevaadet aastatel 1922 kuni 1995 Eestis valminud eri tüüpi planeeringutest. Sel perioodil oli planeerimisjooniste valmistamisel valdav veel käsitöö. Seepärast pöörab näitus vaataja tähelepanu just planeeringute visuaalsele poolele, võluvale teostusele ning üllatavale mitmekesisusele. Ajalooline pildirida aitab juhtida tähelepanu eriala pikale traditsioonile Eestis.

Näituse kuraatoriteks on Pille Metspalu ja Ingrid Sahk, kujundajaks Epp Leesik. Korraldajad tänavad Eesti Arhitektuurimuuseumi, Eesti Rahvusarhiivi, Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Planeerijate Ühingu liikmeid abi ja koostöö eest.

Näitus jääb Viljandi linnaruumi kaunistama kaheks kuuks ja liigub seejärel edasi Eesti erinevatesse kohtadesse. Täpsemat infot saab Eesti Planeerijate Ühingu kodulehelt https://www.planeerijad.ee/.