Foto: Siim Verner Teder

Algavad suvised jalutuskäigud kohalikega

Esmaspäeval, 17. juunil kell 13.00 saavad Vabaduse platsi maasika juurest alguse kohalike poolt läbiviidavad linnatuurid. Tasuta linna tutvustavad ekskursioonid toimuvad sõltumata ilmast iga päev kell 13.00. Suvised jalutuskäigud kohalikega toimuvad 31. augustini.

Linnapea Johan-Kristjan Konovalovi sõnul koguvad tasuta linnatuurid populaarsust ka kohalike jalutajate hulgas: „Jalutuskäik kohalikuga on põnev nii linnaelanikule, linna külalistele kui ka tuuride läbiviijatele. Kuni pooleteisetunnise jalutuskäigu jooksul võib kuulda põnevaid lugusid ja sattuda kohtadesse, kuhu tavapäraselt Viljandi linna külastajad ei satu,“ rääkis linnapea ning lisas, et suurem eesmärk on äratada huvi piirkonna vastu laiemalt. „Viljandisse tulles tasub jääda kauemaks kui päevaks, nii on võimalik lisaks linnatuurile külastada ka põnevaid kultuuri ja spordiasutusi ja miks mitte, põigata ka linna piiride taha Soomaa rabadesse või Mulgimaa metsade vahele.“

Viljandi linnavalitsus ja sihtasutus Viljandimaa Arenduskeskus algatasid 2021. aastal kogukonnagiidide koolitusprogrammi, et koolitada huvilisi, kes viiksid suvel graafiku alusel läbi Viljandi linnaekskursioone. Käesoleval aastal on koolitusprogrammi edukalt lõpetanud kümmekond Viljandi linna huvilist, kes pakuvad külastajatele elamusi kogu suve.

Lähemalt: avalike suhete ja turismiameti juhataja Seila Peek,
telefon 522 9420, e-post seila.peek@viljandi.ee

Teate koostas: Seila Peek