Matkaja teel Õisu mõisa poole. Foto: Jaanika Toome

Algavad selle suvised rattamatkad Mulgimaale

Matk algab Viljandist mööda Rohelisi Rööpaid, kus saame kuulda Mulgi Ekspressi lugu. Vapramad jahutavad ennast Siniallika järves ja sealt võetakse suund Õisu mõisa juurde.

Roheliste Rööbaste matkarada. Foto: Jaanika Toome
Roheliste Rööbaste matkarada. Foto: Jaanika Toome

Enne kella kahte jõutakse Hallistesse, kus ootab lõunasöök eelmise aasta Viljandimaa Ettevõtlusauhinna „Aasta teenuse/toote“ saanud retrosööklas. NB! Peale kella kahte paneb see söökla uksed juba kinni.

Peale lõunasööki tutvutakse Hallistega. Käiakse ära Kulla Leerimajas, mis on imeilusti renoveeritud hoone. Jahedust nauditakse Halliste kirikus, kus räägitakse selle taastamise lugu, mis ulatub juba 30 aasta tagusesse ajalukku, kui Kalev Raave ütles välja võimsa lause: „Eesti saab vabaks siis, kui Halliste kirik saab taastatud“. Tõsi see oli, sest 1991 aastal sai Halliste kirik taastatud ja Eesti vabaks.

Edasi minnakse Polli poole. Matkakorraldaja Jaanika Toome ütleb: „See on üks ilusaima vaatega teelõik, kus avaneb suurepärane vaade Mulgimaa avarustele ja peale selle lõhnab seal kõik hästi.“
Peale väikest suplust Karksi – Nuia paisjärves jätkub matk mööda väikeseid kruusateid Tuhalaane poole.  Seal ootab matkajaid kuumaks köetud saun ning karastav järvevesi. Öömaja ootab meid külamaja teisel korrusel.

Teisel päeval külastatakse erinevaid Mulgimaa talusid, saadakse osa nende igapäeva elust ja saab teha ka talutööd.

Rattamatk on mõnus kulgemine, kus võetakse aega ümbrise jälgimiseks, kus tehakse pause, just siis kui tuleb joogijanu, kui on vaja riideid kas vähemaks võtta või juurde panna, kui rattal tuleb kett maha, kui avastatakse midagi põnevat jne.

Grupi maksimaalne suurus on 10 inimest.

Vaata rohkem infot Kirglik Avastaja FB lehelt
https://www.facebook.com/kirglikavastaja