ALGAVAD JALUTUSKÄIGUD KOHALIKE VILJANDLASTE SELTSIS

Esmaspäevast, 26. juunist, algusega kell 13.00 stardivad Vabaduse platsilt maasika juurest taaskord kohalike poolt läbiviidavad suvised linnatuurid. Linna tutvustavad jalutuskäigud kohalike inimeste eestvedamisel toimuvad suvi läbi iga päev ning on kõigile huvilistele tasuta.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on päevased Viljandi linnatuurid paari viimase aastaga ennast tõestanud ning eelmisel suvel jagus huvilisi peaaegu, et igale ekskursioonile. „Rõõmustan, et viljandlaste hulgas leidub julgeid ja suhtlusalteid inimesi, kes armastavad oma kodulinna väga ning soovivad Viljandi võlusid ka külalistele tutvustada. Need kohalikud, kes linnatuure läbi viivad suudavad inimestes äratada huvi jääda siia kauemaks, „rääkis linnapea ning lisas, et iga linnatuure läbi viiv viljandlane näeb linna oma perspektiivist ja teab huvitavaid lugusid, mida teised jällegi ei tea. „Kutsun kõiki Viljandi võlusid kohalike silme läbi avastama. Samuti soovitan tuure viljandlastele endile, et oma kodulinna uue pilguga vaadata,” jätkas linnapea.

Tasuta jalutuskäigud kohalike seltsis toimuvad suvi läbi iga päev kuni 27. augustini. 

Viljandi linnavalitsus ja sihtasutus Viljandimaa Arenduskeskus algatasid 2021 aastal kogukonnagiidide koolitusprogrammi, et õpetada välja inimesed, kes hakkaksid suvel graafiku alusel tegema Viljandi linnaekskursioone. Käesoleval aastal osaleb koolitusprogrammis järjekordne grupp viljandlasi, kes tuuride läbi viimiseks vajaliku väljaõppe saavad. Uutel tuuride läbiviijatel on ka eelis, sest nemad saavad juuni lõpuni külastada kogenud kogukonnagiidide tuure ning neilt õppust võtta.  Alates juulikuust teevad graafiku alusel jalutuskäike nii kogenud kogukonnagiidid kui värskelt koolitusprogrammi läbinud.