"Ugala Kirsiaed" Mari-Liis Lill. Foto: Silver Kaljula

Algasid proovid hooaja avalavastusega “Kirsiaed”

Ugala teatris algasid proovid Ugala 103. hooaja avalavastusega “Kirsiaed”, mille toob suurele lavale Andres Noormets.

"Ugala Kirsiaed" Mari-Liis Lill. Foto: Silver Kaljula
“Ugala Kirsiaed” Mari-Liis Lill. Foto: Silver Kaljula

Ranevskaja loobub elust Euroopas ja tuleb kirsside õitseajal tagasi koju. Seal pole midagi muutunud – ikka samad lood ja laulud, sama usk, samad inimesed. Kõik on nii armsalt väsinud, tüütu, rahulik, mälestustest ja painetest tulvil. Kõik näib olevat hästi, aga kodumaja on aastaid tagasi laenu katteks panti pandud, intressid maksmata, sundmüük ähvardavalt lähedal, katastroof raketina liginemas. Siiski elavad kõik majalised edasi nii, nagu poleks midagi juhtunud. Nad triivivad elu leigetel lainetel ja keelduvad tõele näkku vaatamast. Õhus on elekter ja suurte muutuste eelaimdus.
Kas pea tiiva alla peitmine ja reaalsusest mööda vaatamine aitab inimestel ellu jääda või see on just hoob, mis võtab pidurid pealt ja laseb rattad allamäge veerema? Millal ja miks saab kangelasest antikangelane? Kas need asjad, mida inimene ei näe, on üldse olemas?

Lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Andres Noormets
Kostüümikunstnik Maarja Viiding
Helirežissöör Külli Tüli
Valguskunstnik Villu Konrad 

Osades Mari-Liis Lill (külalisena), Aarne Soro, Tarvo Vridolin, Lauli Koppelmaa, Klaudia Tiitsmaa, Peeter Jürgens, Vilma Luik, Maarja Mõts, Rait Õunapuu, Martin Mill, Janek Vadi, Tanel Ingi ja Oleg Titov

Fotogalerii lavastuse “Kirsiaed” esimesest lugemisest (fotod: Silver Kaljula).

Esietendus 10. septembril Ugala suures saalis.