Evi Kauri isikunäitus “Linnulennult”

Alates 1. augustist saab külastada Sakala Keskuses Evi Kauri isikunäitust “Linnulennult”.

Näitus “Linnulennult” koosneb teostest mis näituse nimega ühel või teisel moel assotsieeruvad. Maalidelt vaatavad vastu taevalikud tiivulised olendid, kelle puhul võlub vabadus lennata linnata, maata ja alati pingutust nõudes naasta, jätkamaks eluringi kestvat kulgu. Evi sõnul  jõudsid mingil müstilisel ajahetkel tema juurde Jaapani kured, keda ka õnnekurgedeks kutsutakse. Kured pole tagasi lennanudki vaid hoopis tegid kunstniku pähe pesa ja aeg-ajalt nõuavad lõuendile laskumist, kui pesas kitsaks kisub.

Evi Kauri isikunäitus “Linnulennult”
Evi Kauri isikunäitus “Linnulennult”

Lisaks leiab Sakala Keskuse jalutussaali seintelt ka maastikke, mida linnulennult silmata saab.

Evi Kaur maalib vajadusest jagada seda, mida süda tunneb, silm seletab ja käsi suudab teostada. Maalides püüab ta interpreteerida looduse ja ilmailu. Samal ajal tajudes loovuse hoovuseid ja aegruumi milles me eksisteerime.

Evi Kaur on sündinud 1958. a. Tartus. Põhiharidus Kõrveküla Põhikoolist. Õppinud 1973-1977 Tartu Kunstikoolis kunstilise kujundamise erialal. Ta on tänulik Alfred Kongole, Harri Pudersellile, Lola Liivatile ja mitmetele teistele õppejõududele.

Peale kooli lõpetamist suunamine tööle Viljandi Kultuurimaja kunstnikuks, hiljem töötanud Viljandi Noortemajas (1980-1990) ja Viljandi Noorte Huvikeskuses (1990-2003). Alates 2003. aastast vabakutseline kunstnik. 

Tehnikatest on valdav õlimaal, maaliloominguga tegelenud järjepidevalt alates 1990. aastast. Viljelenud ka akvarelli ja pastelli ning joonistust ja autoritehnikaid. Tegutsenud ka raamatukujundajana ning mitmesuguste kunstitöötubade juhendajana.

Näitus “Linnulennult” on Viljandi Sakala Keskuses avatud kuni 22. augustini 2022.

Viljandi Sakala Keskus asub Tallinna 5. Avatud on E-R kell 10.00 – 17.00 või sündmuse toimumise ajal.