Marge Robam

3. novembril kell 17.00 avatakse Viljandi Sakala Keskuses näitus „Kodupoolis“

Näituse pealkirjas olev mõiste kodupoolis tuleb Marge ema lapsepõlve lugudest. Täna võib see tähendada muud kui varem. Pärimusest on teada, et kodupooliseks olid näiteks lihtsad pannkoogid, vanaema ja lapselapse vahel kahekesi kodus olles jagatud maius. Aga ka mõni muu, mitteigapäevane toit, mida ei oleks jätkunud kõigile. Eriti peredes, kus palju liikmeid või keerukad olud. Täna nimetatakse kodupooliseks ka kodus tehtud, kaasa võetavat või teistele viidavat toitu või küpsetisi.

Kujundlikult saab nimetada kodupooliseks kõike seda, mida jagatakse ja hoitakse, mida väärtustatakse. Kõigil koduste kihtide kujunditel on mõju, ka salajastel, teadvustamatutel, rääkimata neist mis tugevalt esil.

Kõik tööd sel näitusel on valminud 2022 sügisel. Kaudselt jätkub teema eelmise, kevadise kodupaiga teemalise joonistuste näitusega. Käesolevaks näituseks olen valinud graafikatehnika.

Marge Robam
Marge Robam

Marge Robam on mikroettevõtja, vaba- ja digitaalgraafika kunstnik, visuaalse kommunikatsiooni disainer. Kümne viimase aasta jooksul on töötanud graafilise disaini õppejõuna, arvutimängude disaini ja arenduse erialajuhina kõrgkoolis ning meediaeriala õpetajana kutsekoolis. Raamatute ja perioodika kujundajana töötamist alustas üheksakümnendatel, kolleegidest mentorite toel. Samal ajal alustas kunstiõpinguid Tartu Kujutava Kunsti Kaugõppekursustel. Maalimine ja joonistamine, kirjakunst ja disain on olnud tööks kirjastuses, teatris, reklaamibüroos. Disainihariduse on omandanud Eesti Kunstiakadeemias. Hetkel õpib kunstiõpetaja eriala magistrantuuris EKA/TLU ühisõppekaval.

Näitust toetab Kultuurkapital.

Näitus „Kodupoolis“ on Viljandi Sakala Keskuses avatud 6. jaanuarini 2023.

Viljandi Sakala Keskus asub Tallinna 5. Avatud on E-R kell 10-19 või sündmuse toimumise ajal.