"Võlumetsa saladused" plakat

3. juunil avatakse Sakala Keskuses kunstnik Kädi Rist maalinäitus „Võlumetsa saladused“

„Kui 5 aastat tagasi pliiatsikarbi avasin hakkas juhtuma nii mõndagi, justkui iseenesest, ja sain aru, et “olen astunud omale rajale” –mõtiskleb Kädi Rist.

Kunstnik hoiatab, et tegemist on võlumetsaga, kus valitseb üksteise suhtes sõprus ja austus ning see võib suure tõenäosusega mõjuda pisut teraapiliselt ja tujutõstvalt.

"Võlumetsa saladused" plakat
“Võlumetsa saladused” plakat

See näitus on pühendatud Eestimaa loomadele ja lindudele. Näitusega soovib kunstnik äratada inimestes huvi ja tähelepanu meie metsaelanike ilule ning põnevusele, kuid ka haprusele ja inimtegevuse tagajärgedele. Paljude liikide elupaigad on hävimas või juba hävitatud, seepärast on ta pühendanud ühe joonistuse ka troopilise välimusega linnule Siniraag, kes veel 60ndatel oli meie kultuurmaastikel elutsev lind. „Igal pildil on oma lihtne sõnum. Kõik elav kõnetab ja see on minu taotlus – jõuda oma sõnumiga inimeste südametesse – olles oma joonistustega portaal loodusesse.

Loodan selle näitusega aidata meelde tuletada, kui oluline on meie looduse mitmekesisuse hoidmine ja väärtustamine. Oleme kõik osa tervikust.“ – räägib kunstnik Kädi Rist.

Näitus jääb avatuks kuni 29. august 2024

Lisainfo:
Rita Pomber
Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii galerist/kultuurikorraldaja
rita.pomber@sakalakeskus.ee
+372 53046158