Foto: visitestonia x Magnus Heinmets

Seminar(19.09): Keskkonnahoidlik turismiettevõtlus

Kesk-Eesti DMO kutsub teid osalema ühepäevasele seminarile, kus räägime, miks ja kuidas oma ettevõtet keskkonnasõbralikumaks muuta, sest midagi pole parata- tuuled puhuvad selles suunas. Lisaks hakkab ka Visit Estonia oma veebi kaudu uuest hooajast rohkem esile tõstma ettevõtteid, kes on teinud kasvõi väikeseid, aga teadlikke samme keskkonna hoidmise suunal. Seminar ongi hea võimalus harida ennast või mõnda enda tiimi liiget, et vastavaid tegevusi planeerida. Pikas plaanis olete nii juba poolel teel ka näiteks Green Key märgiseni, mida ei ole tegelikult üldse keeruline saada 😊

Seminaripäeval käsitleme:

  • Ülevaade suurest pildist ja põhjustest kestlikkuse teemaga tegelemiseks: kuidas ümbritsev kontekst (sh. regulatsioon, klientide, pankade ja töötajate ootused) ja muutuvad turureeglid seda kõike mõjutavad, mida sealjuures arvestada, kuidas kohaneda ja „sama keelt rääkida“, et olla tugev ja konkurentsivõimeline. Kuidas see suurfirmade kaudu ka väikesi turismiettevõtteid mõjutab.
  • Praktilised soovitused, mida teha ja kuidas teada saada, mis on minu turismiettevõtte tegevusala ja eripära arvestades need kõige-kõige olulisemad keskkonnamõju kohad.
  • Näited headest praktikatest, kuidas neid keskkonnamõjude aspekte lahendada oma ettevõttes – milline on hea praktika ja tava.
  • Soovitused materjalidele ja allikatele, kus ideid, tuge ja abi saada.

Seminari viivad läbi Simone Sui ja Marko Siller ettevõttest Sustinere. Seminar toimub 19. septembril kell 10-17 Olustvere Teenindus- ja Majanduskoolis. Hind osalejale on 20€, mis sisaldab lõunasööki ja kohvipause.

Registreeri siin: https://forms.gle/cR83XefmVCDDMjxAA

Koolitajad:

Simone Sui – Sustinere keskkonnaspetsialist, kes aitab ettevõtetel hinnata keskkonnamõjusid ning leida viise keskkonnamõjude vähendamiseks.

Marko Siller – Sustinere asutaja ja partner, kes aitab ettevõtetel mõista jätkusuutlikkuse teemat, strateegiaid ja plaane.

_

Lisainfo:

Daisy Estam

Ettevõtluskonsultant / projektijuht

e-post daisy.estam@viljandimaa.ee

mob +372 5804 0503