Eesti reisikorraldajad uudistavad Kesk-Eestit, Viljandit ja Mulgimaad

Eesti reisikorraldajad uudistavad Kesk-Eestit, Viljandit ja Mulgimaad

Kesk-Eesti turismiarendajad korraldavad 29. augustil reisikorraldajate ringreisi, kus tutvustatakse piirkonna uusimaid turismiobjekte, et nähtud pakkumised  jõuaksid reisikorraldajate programmidesse 2024. aasta hooajaks.  

Veerandsada reisikorraldajat on kõik riiki sissetuleva reisikorralduse esindajad. Reisil osalevad näiteks Estonian Holidays, Airtours, Go Travel, Tallinntour, BaltoScandia Tours ja paljude teiste ettevõtete ja organisatsioonide esindajad, kelle kliendid on enamjaolt välismaalt Eestisse reisivad turistid.  Reisi teevad kaasa ka mõned Visit Estonia meeskonna liikmed, kelle töökohustuste hulka kuulub Eesti tutvustamine välismaal.  

„Peale seda, kui Järvamaa, Viljandimaa, Põltsamaa ja Tõrva hakkasid turismiarendusega ühiselt tegelema, on olnud märgata reisikorraldajate huvi kasvu meie piirkonna vastu. Suudame ühiselt pakkuda piisava hulga põnevaid tegevusi ja külastusobjekte, mille najal korralik pakettreis üles ehitada,“ sõnas Kesk-Eesti turismisihtkoha arendusorganisatsiooni juht Johan-Kristjan Konovalov.  

Külastusobjektide hulgast valikut teha oli lihtne, sest külaliste sooviks oli näha võimalikult uusi turismiettevõtteid. Külastatakse Wittenstein tegevusmuuseumi Paides, Põltsamaa lossi, restorani Oberpahlen, Mulgi elamuskeskust, klaverimuuseumi Holdre mõisas Mulgimaal, Virutalu kodurestorani, hotelli Schloss Fellin Viljandis ja pikk päev lõpeb Michelini tunnustusega kohvikus Fellin.  

Sellist suure naabrusmaakonna tutvustust reisikorraldajatele teha on esmakordne. Enne seda on maakonnad väiksemate sihtkohtadena üritanud päevaseid reise iseseisvalt turundada. Aasta algusest tegutsev Kesk-Eesti DMO*, kuhu kuuluvad Viljandimaa, Järvamaa, Tõrva vald ja Põltsamaa vald, seisab hea suurema piirkonna eest ning sestap üritatakse mahutada ühte päeva sõit Paidest Tõrvani ja Viljandi kaudu Tallinnasse tagasi.  

Soovime, et tootetutvustusreis oleks vastastikku kasulik ning Kesk-Eesti uued objektid leiavad koha  külastusprogrammides. Reisi aitab rahastada Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondist läbi Piirkondliku algatuste tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamise programmi.  

*DMO – destination management organization ehk turismisihtkoha arendusorganisatsioon.