Sume on öö / Ugala teater – etenduse algus kell 17

22.04.2023 kell 17:00 - 22.04.2023 kell 23:59

Teater

Ugala Teater, Viljandi

F. Scott Fitzgerald
Sume on öö
Armastuse lugu
 
Dramatiseerinud Simon Levy
Lavastaja Kaili Viidas (Endla teater)
Kunstnik Lilja Blumenfeld
Koreograaf Ingmar Jõela (Von Krahl)
Muusikaline kujundaja Peeter Konovalov
Valguskunstnik Sander Aleks Paavo
Videokunstnik Margo Siimon
Tõlkijad Liis Aedmaa ja Laura Kalle
Osades Rait Õunapuu, Marika Palm, Ilo-Ann Saarepera, Vallo Kirs, Jaana Kena, Andres Tabun, Janek Vadi, Ringo Ramul, Aarne Soro, Triinu Meriste, Vilma Luik ja Kiiri Tamm
 
 Nicole ja Dick on täiuslik džässiajastu paar.
 
Nicole: „Luba mulle, et kõik jääb alatiseks nii.“
Dick: „Ma luban.“
Nad on rikkad ja ilusad, neil on kaks imearmast last, võrratud sõbrad ja uhke mereäärne villa, mille aias laulavad ööbikud ning kasvab armastus. Mõnikord tundub, et nad on justkui tegelased mõnest balletist ja sa jälgid neid tähelepanelikult, nagu balletti ikka vaadatakse, aga see pole veel kõik… te ei tea kogu lugu.
Rosemary: „Ma armusin Teisse silmapilgul, kui Teid esimest korda nägin. Tähendab… teisse mõlemasse.“
Ameerika kirjaniku F. Scott Fitzgeraldi „Sume on öö” räägib ameeriklasest psühhiaatri Dick Diveri ja tema kaasmaalaste pillerkaaritavast elust 1920. aastate Euroopas. Meie ees avaneb pilt mitmekülgse seltskonna kirevatest päevadest ja öödest, aga ka särava fassaadi taga peituvast tühjusest, kus hõljuvad nii mõnedki täitumata soovid. „Sume on öö” on mitmeplaaniline lugu täis vastandeid ja konflikte; teos, kus põrkuvad kõrged sisemised ideaalid ja välise maailma hiilgus. Selles aimub nooruslik ülemeelikkus ja varastatud suudluse lubadus. Pillava õhustikuga lavastus on täis 20ndate aastate glamuurset vaimsust, mõrkjasmagusat romantikat, hullutavat tšarlstonit, armastuse võluvat valu ja kahtlustes vaevleva südame ängi – lüüriliselt, lendlevalt ja muidugi sumedalt.
 
Esietendus 6. novembril 2021 Ugala suures saalis.
 

Sume on öö (Piletilevi).