Etendus “Üksik”

15.11.2022 kell 19:00 - 15.11.2022 kell 21:30

Teater

Ugala Teater, Viljandi

Draama-komöödia Endla teatri esituses.
„Õnneks tuleb vahel ette hetki, kus midagi ei ole vahel, inimese ja kosmose vahel – on ainult see kalju, meri, taevas, hääled ja meie.“

Kaks naist – noor arhitekt Juulia ja endine tuntud silmaarst Hilpi – sõidavad vaatama üksikut saart Läänemeres, kuhu Hilpi soovib ehitada oma unistuste maja. Tagasiteele asudes selgub, et paadimootor ei käivitu ja nad ei pääse enam saarelt minema. Järgnevast ööpäevast sel suurest veest ümbritsetud maalapil, kus kunagi leidsid viimse varjupaiga leeprahaiged ning kust veel varem viis mööda viikingite meretee, saab ellujäämisvõitlus, milles loodus mõõdab naisi ja naised üksteist.

Ja siis ilmub pimedusest ja udust tundmatu, elust väsinud noor mees …

Üksiku saare karmides ja igavikulistes tingimustes põrkuvad nii tegelaste erinevad maailmavaated kui eluhinnangud ning seda viisil, mis ergutab vaatajate naerunärve ja paneb mõtlema inimeste piiratusele, sarnasustele ja erinevustele ning sellele, kuidas ja kas üldse saab mõõta inimelu väärtust. Ruohoneni poeetilise, intelligentse ja terava huumoriga näidendi emotsionaalsed laengud tekivad ja muutuvad nii kiirelt nagu see on võimalik vaid teatris või ekstreemsetes oludes.

Aitäh, skipp.eu!
 
Lavastaja Enn Keerd
Autor Laura Ruohonen
Tõlkija Aare Toikka
Kunstnik Liina Unt
Valguskunstnik Iiris Purge
Muusikaline kujundaja Feliks Kütt

Videokunstnik Katre Sulane

Osades: Kati Ong, Sander Rebane, Lii Tedre
 
Esietendus 9. septembril 2022 Endla Teatri Küünis.

Omadused:

  • Viidastatud või tähistatud
  • Juurdepääsutee kõvakattega
  • Ekskursioonibussiga
  • Sõiduautoga
ÜKSIK /Endla teater (Piletilevi).