Kondase Keskuses avatakse Soome kunstniku näitus

17.04.2019

Tarja Heikkilä "Kondase tondid"

Kondase keskuses avatakse 20. aprillil kell 13 Soome kunstniku TARJA HEIKKILÄ näitus kaseokstest skulpturaalsetest vormidest, mis on inspireeritud Paul Kondase maaliloomingust.

Tarja Heikkilä on Porvoo kunstnik, kes on keskendunud looduslikest, taastuvatest ja taaskasutavatest materjalidest kunstiteoste loomisele. Tema käte all saavad argised kaseraod uue tähenduse. Kaseokstest kunsti juured peituvad rahvapärimuses. Luuad ja visplid on olnud vajalikud majapidamisriistad, mille valmistamine oli osa argielust. Kaseraod painduvad mitmel otstarbel. Tarja vormib nendest isikupäraseid kunstiteoseid ja tarbeesemeid, mis sobivad kasutamiseks koduses miljöös nii sisustuses kui aiakujunduses, nii argisel kui pidulikumal eesmärgil.

Kondase Keskuse näituse jaoks sai Tarja Heikkilä inspiratsiooni Paul Kondase maalidetalidest, tema juugendlikust pildikeelest ja looduslähedasest maailmavaatest. Kaseokstest Kondase maalilugude lavastus mõjub värskelt, ootamatult, pisut hullumeelselt ning kahtlemata ka kevadiselt.

Tarja Heikkilä on okstekunstist avaldanud mitu raamatut („Raagudest ja traadist“ 2009, „Ilu kaseraagudest“ 2014 ja „Kaseraagudest linnud“ 2018), korraldanud mitmeid näitusi ning kursusi asjast huvitatutele.

Neljapäeval, 18. aprillil kell 16 ja pühapäeval, 21. aprillil kell 12 toimuvad kunstniku juhendamisel töötoad.

Näitus jääb avatuks kuni 2. juunini 2019.

 

Kondase Keskus, Pikk 8, Viljand; 53601768

Kondase Keskus on aprillil avatud K-P 10-17, alates maist E-P 11-18

Kondase Keskus on Viljandi munitsipaalasutus, mille näitusi toetab ka Eesti Kultuurkapital.