Tutvu toredate viljandlastega

Peeter Jürgens

Peeter Jürgens pälvis 2019. aastal Viljandi linna elutööpreemia Armastatud näitleja alustas Ugala teatris tööd 1965. aastal ja on selle aja jooksul laval olnud enam kui 175 lavastuses.

 

 

Maido Janke

Maido Janke on ettevõtja, kes mõtleb suurelt ja väärustab Viljandit kui elukeskkonda, mis töötajaid ja ettevõtte arengut toetab. 2018. aastal tunnustas kogukond Maidot ja tema ettevõtet Eziil Production Intelligence linna ettevõtluse edendaja preemiaga.

 

Karolina Lehtma ja Liisi-Ly Viitkin

Rõivadisain ja kohvikupidamine - just need kaks tegevust on ühendanud ägedad ettevõtjad ja moeloojad Karolina Lehtma ja Liisi-Ly Viitkin, kelle kohvik ja moestuudio LAYK asuvad Viljandis Turu tänaval.

 

Adeele Sepp

Adeele Sepp on Ugala teatri näitleja ja viljandlane, kes on võitnud publiku südamed ühtviisi koduteatris tegutsedes kui ka Viljandis ja mujal Eestis põnevaid sündmusi (Puutuur, #kohtumetammeall #kohtumekassisabal) korraldades ja rolle luues. Uurisime, miks talle Viljandis ja Ugalas meeldib.

 

R. Paul Firnhaber

Ameerikast pärit antropoloog ja kunstikoguja Paul Firnhaber on ennast sisse seadnud hubases Viljandi järve lähedases majas. Paul on oma kodus avanud eragalerii, kus ta näitab pikkade teadusrännakute jooksul kogutud kunstiteoseid.

 

Arno Kütt

Ettevõtja Arno Kütt on ehitanud Viljandis üles kõrgtehnoloogilisi pakiroboteid tootva Cleveron As-i. 2017. aastal Eesti aasta ettevõtja tiitliga pärjatud mees hindab kõrgelt Viljandi elukeskkonda ja loob ka oma töötajatele parimad tingimused. Arno on näide sellest, et ka väikelinnas tegutsedes on võimalik teha suuri asju.

 

Paavo Matsin

Paavo on kultusromaani «Gogoli disko» autor. Romaani tegevus toimub tuleviku Viljandis. Autor pälvis selle eest 2016. aastal kultuurkapitali ilukirjandusliku proosa auhinna ja Euroopa Liidu kirjandusauhinna.