Kuidas peaks seksima (How to have sex)

15.07.2024 kell 16:05

Kino

Viljandi Centrum, Saal 2

Julge noortefilm “Kuidas peaks seksima?” on briti stsenarist-režissööri Molly Manning Walkeri debüütmängufilm, mis esilinastus eelmise aasta Cannes’i filmifestivalil ja võitis sealse mõjuka “Un certain regard” programmi peaauhinna. Filmi oli esindatud ka 2023. a. PÖFFi Screen International kriitikute valiku programmis.

Algamas on elu parim suvi… Tara, Skye ja Em maanduvad Kreeka peokuurortis Malias, et nautida puhkuste lõpubossi – tüdrukute reisi, millest iga elu lõbusamate võimaluste vastu huvi tundev briti noor enne täiskasvanuks saamist peaks osa saama. 16-aastane Tara (suurepärane debütant Mia McKenna-Bruce) on sõpruskonna viimane süütu tütarlaps, kes on võtnud enda missiooniks seda staatust maksku-mis-maksab muuta, samal ajal kui ta sõbrannad tema ümber kaost külvavad.

Tara joob ja tantsib mööda rannariba segaseid baare ja räpaseid ööklubisid, kuni ta kohtub paari sümpaatse noormehega naaberhotelli rõdult. Kas nemad kingivadki Tarale tema elu meeldejäävaima suve?

See on tundlik ja peategelastesse sümpaatselt suhtuv film, mis heidab empaatilise pilgu seksuaalkogemuse nõusoleku ja vägistamise teemadele ning seda ümbritsevatele hallaladele. Ideaalne suureks kasvamise lugu hellast momendist inimese elus, mille peale iga lähedust otsiv noor võiks mõelda ja mis igale täiskasvanule on kahtlemata tuttav olukord. Kellele sina oma süütuse kingiksid?

.