Bob Marley: One Love

28.02.2024 kell 16:45

Kino

Viljandi Centrum, Saal 2

Legendaarne Bob Marley on muusikamaailma ikoon, kelle pärand elab igavesti. Filmis “Bob Marley: One Love” heidetakse pilk mehele legendi taga, jälgides reaalsest elust inspireeritud muusika sündi, mille sõnum armastusest ja ühtsusest on inspireerinud paljusid põlvkondi.

Bob Marley on mees, kes on reggae populariseerimisele üle maailma tohutult kaasa aidanud ja keda armastavad miljonid muusikasõbrad. Kuid tema kodumaal Jamaikal on poliitiline olukord kahe järelandmatu vastasleeri utsitamisel jõudnud vaat et kodusõja puhkemiseni. Piisab ühest tikust, mis kukub püssirohutünni ja tagajärjed võivad olla ettearvamatult rängad. Selles olukorras avastab Marley, et teda kistakse nii ühele kui ka teisele poole rindejoont ja kui ta peaks tegema kasvõi ühe valesammu, võib sellele järgneda vastasleeri karm kättemaks. Ajal, mil sõnadest jääb puudu, et olukorda rahustada, peab lõpuks kauaoodatud leevenduse endaga kaasa toooma üks mees ja tema inimesi kokkuliitev muusika ning sellega kaasas käiv rahusõnum..

Bob Marley oli kordumatu muusik, kelle elu keerdkäigud on jõudnud esmakordselt kinoekraanidele. Mõistagi tema legendaarsete lugude saatel.

Filmi lavastas Reinaldo Marcus Green (“King Richard: kasvatades tšempioneid”), stsenaariumi kirjutasid Terence Winter (“Wall Streeti hunt”), Frank E. Flowers ja Zach Baylin (“Creed III”).

Osades Kingsley Ben-Adir (“Barbie”, “One Night in Miami”), Lashana Lynch (“007: Surm peab ootama”), James Norton (“Väikesed naised”, “McMafia”) ja teised.

Tootja: Paramount Pictures