20. MAFF: Aafrika, GMOd ja Bill Gates (L’Afrique, les OGm et Bill Gates)

29.09.2022 kell 19:55

Kino

Viljandi Centrum, Saal 2

Viljandi Kogukonnakino toob 20. Matsalu loodusfilmide festivali (MAFF) valitud filmid Viljandi kino Centrumi ekraanidele. Filmid linastuvad 26., 27. ja 29. septembril. 30. septembril linastub MAFFi võidufilm või eriauhinna pälvinud film.

20. MAFFi kino Centrumi programmi kolmas film on 29. septembril linastuv Prantsusmaa dokumentaalfilm “Aafrika, GMOd ja Bill Gates”. Film linastub ingliskeelsete subtiitritega.

Kogu Aafrikas töötavad lobistid, filantroobid ja ärimehed selle nimel, et avada manner GMO-toidule. Nad väidavad, et GMOd võivad pakkuda imelist lahendust kahele Aafrika suurimale probleemile – näljahädale ja malaariale. Peamine promootor on Bill Gates, ajaloo võimsaima heategevusfondi juht. See film paljastab, kuidas Gatesi fondist sai kontinendil käimasolevate geenikatsete peamine rahastaja ning uurib nende tegevuse võimalikke tagajärgi.

Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.

L'Afrique, les OGm et Bill Gates